Новини асоціації

УА АПФ вимагає припинити зниження пенсійних накопичень учасників НПФ та застосовувати норми Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування ПДВ діяльності з недержавного пенсійного забезпечення


Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (надалі - УА АПФ) звернулась до Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з проханням забезпечити застосування [ ... ]


Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УА АПФ) не підтримує проект Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», розроблений НКЦПФР

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УА АПФ) не підтримує проект Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», розроблений НКЦПФР, який розміщений на сайті НКЦПРФ для громадського обговорення за посиланням. Про це УА АПФ повідомила НКЦПФР у своєму листі.
Ретельно проаналізувавши [ ... ]


УА АПФ приймає участь в третьому відкритому економічному форумі


Тетяна Сальнікова
, Голова ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів візьме участь у III Open economic forum «Економічне зростання та створення робочих місць: порядок денний для України», який проходитиме 18 травня 2018 р. Організатором форуму виступає Українська Рада Бізнесу. Форум збирає більше 300 підприємців, представників [ ... ]


Пошук

Звернення Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів стосовно прийняття законопроекту №6534-д
Thursday, 05 April 2018 11:12


Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ) звернулась до голови Верховної Ради та до голів і співголові депутатських фракцій з проханням сприяти ТЕРМІНОВОМУ внесенню до порядку денного і прийняттю Верховною Радою України
законопроекту №6534-д з метою поновлення статусу неприбуткових організацій для недержавних пенсійних фондів та подальшого захисту інтересів фізичних осіб - учасників недержавних пенсійних фондів щодо збереження їх пенсійних заощаджень.

Повний текст звернення:

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ), як представник суб’єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення в Україні та експертної спільноти, висловлює Вам свою щиру повагу і звертається з приводу кризової ситуації у системі недержавного пенсійного забезпечення, яка склалася внаслідок виключення недержавних пенсійних фондів з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), ведення якого здійснює Державна фіскальна служба України.

УААПФ звертає Вашу увагу та те, що внаслідок виключення недержавних пенсійних фондів з Реєстру відбувається необґрунтована зміна моделі оподаткування у системі недержавного пенсійного забезпечення, що веде до подвійного, а іноді потрійного оподаткування пенсійних заощаджень фізичних осіб – учасників недержавних пенсійних фондів. До того ж, юридичні особи – вкладники пенсійних фондів втратять можливість реалізовувати соціальні пенсійні програми для своїх працівників. Крім того, втрата недержавними пенсійними фондами статусу неприбуткових організацій внаслідок правової колізії де-юре веде до їх ліквідації, адже згідно Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» НПФ – це непідприємницьке товариство, яке вноситься до реєстру фінансових установ лише маючи статус неприбуткового. Як наслідок, втрата недержавними пенсійними фондами статусу неприбуткових організацій ставить під загрозу накопичення 834 тисяч громадян, що складають більше 2,3 мільярдів гривень.

Це унеможливить проведення повноцінної пенсійної реформи, перехід до трирівневої системи пенсійного забезпечення в Україні. Що, у свою чергу, може негативно вплинути на виконання Україною програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

З метою вирішення цієї ситуації Комітетом з питань податкової та митної політики було розроблено та подано для прийнятті в цілому проект Закону України «Про внесення змін до підпункту 133.4.1. пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України щодо оподаткування недержавних пенсійних фондів», внесений народними депутатами України Южаніною Н,П., Євлаховим А.С., Різаненком П.О. і Поляковим М.А. та зареєстрованими за №6534-д від 06.10.2017.

Метою законопроекту є узгодження норм Податкового кодексу України та Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» для усунення множинного трактування в частині вимог до установчих документів, а також забезпечення умов для включення недержавних пенсійних фондів до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З метою захисту інтересів фізичних осіб - учасників недержавних пенсійних фондів щодо збереження їх пенсійних заощаджень просимо Вас, вельмишановний Олександре Юрійовичу, сприяти ТЕРМІНОВОМУ внесенню до порядку денного і прийняттю Верховною Радою України законопроекту №6534-д.

 

 
© 2007