Новини асоціації

Чому держава не зможе платити гідні пенсії і що змінять пенсійні накопичення на прикладах

Солідарна пенсія не буде забезпечувати навіть достатній рівень доходів, не кажучи вже про гідний. Тому джерела своїх доходів на пенсії треба планувати. І солідарна пенсія має бути навіть не основним серед цих джерел і точно не єдиним. Такий висновок на основі довгострокових розрахунків зробила Тетяна Сальнікова, директорка Всеукраїнського [ ... ]


Понад 19% - золото, 26,5% - іноземні акції: що в портфелях НПФ принесло найбільше прибутків людям у 2023 році

Найбільше доходів майбутнім пенсіонерам у портфелях НПФ у 2023 році принесли акції іноземних емітентів. Про це повідомив Ярослав Савченко, директор Компанії з управління активами "Всесвіт", коментуючи для видання Delo.uaрезультати роботи НПФ за 2023 рік. «Портфелі акцій провідних іноземних компаній, які знаходяться в активах НПФ під [ ... ]


Інвестувати в жінок (в інтересах жінок)

Таку тему цього року ООН визначила для відзначення 8 березня.   Чудово, що тепер в Україні багато уваги приділяють гендерному розриву в оплаті праці. Це дає надію на зміни.
Але майже не приділяють уваги гендерному розриву у пенсійному забезпеченні. А в пенсіях різниця суттєво більша на користь чоловіків, ніж в оплаті праці. Це [ ... ]


Пошук

УААПФ виступає проти дублювання звітності у різні державні органи
Tuesday, 21 December 2021 13:30

Про це заявила Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів у листі до Міністерства економіки України.


Фахівці УААПФ підрахували, що на сьогодні фінансові установи – адміністратори недержавних пенсійних фондів (далі НПФ), які надають послуги з адміністрування НПФ, подають до державних органів 22 види звітності щодо своєї діяльності та діяльності недержавних пенсійних фондів, які обслуговують. Звітність подається до органів статистики,  до податкових органів та безпосередньо до  регулятора – Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.


Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено створення «Єдиного вікна» для подання фінансової звітності та консолідованої  фінансової звітності за міжнародними стандартами, які складаються на підставі таксономії за міжнародними стандартами у форматі XBRL та подаються до центру збору цієї звітності - НКЦПФР.


Таким чином, передбачалось, що суб’єкти, які обрали для себе подання звітності на підставі таксономії за міжнародними стандартами у форматі XBRL, будуть подавати один пакет звітності в «Єдине вікно». А всі державні органи, зацікавлені в отриманні цієї звітності, будуть також користуватись Єдиним вікном, та переглядати необхідну звітність.


При цьому, міністерства та інші центральні органи виконавчої мали  переглянути та скасувати ті нормативно-правові акти, що суперечать Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та скасувати необхідність подання  звітності, що дублюється.


Проте, органами статистики, ДПС, НБУ, НКЦПФР не було внесено змін до відповідних нормативно-правових актів, і всі вони продовжують кожен окремо збирати фінансову звітність згідно з вимогами своїх внутрішніх документів у різні строки, а отже маємо на практиці не скорочення кількості звітності, що надається до державних органів, а її збільшення.  

 
Підсумовуючи сказане, УААПФ закликає Міністерство економіки України посприяти реальному (а не на папері) створенню «Єдиного вікна», яке допоможе запобігти дублюванню звітних форм суб’єктами господарювання у різні державні органи та дасть змогу користуватись цією звітністю державним органам та всім зацікавленим особам за потреби.

   
Детально з листом УААПФ до Міністерства економіки України можна ознайомитись за посиланням

 
© 2007