Новини асоціації

Зі Світлим святом Великодня!

Зі Світлим святом Великодня!
Світло перемагає темряву. Життя перемагає смерть!
Дякуємо всім, хто наближує Перемогу!


Недержавні пенсійні фонди - найкращі інвестори


Недержавні пенсійні фонди - найкращі інвестори у відбудову та прозорість бізнесу. Для відбудови Україні потрібні інвестори з довготерміновими цілями. В першу чергу, внутрішні. Відбудова - це довготермінові інвестиційні проекти. Тому нам потрібні пенсійні накопичення, накопичувальні пенсійні фонди. Вони допомагатимуть людям двічі: [ ... ]


Пенсійні накопичення мають бути у КОЖНОГО.


Третина українців, які мали роботу рік тому, залишились без роботи зараз. А половині з тих, у кого є робота, знизили зарплату.

Детальніше - за посиланням

Люди втрачають стаж, а менші зарплати - це менші внески і, відповідно нижчі пенсії. Тому пенсійні накопичення мають бути у КОЖНОГО.

Зараз влада має унікальну можливість  зробити [ ... ]


Пошук

УААПФ виступає проти дублювання звітності у різні державні органи
Tuesday, 21 December 2021 13:30

Про це заявила Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів у листі до Міністерства економіки України.


Фахівці УААПФ підрахували, що на сьогодні фінансові установи – адміністратори недержавних пенсійних фондів (далі НПФ), які надають послуги з адміністрування НПФ, подають до державних органів 22 види звітності щодо своєї діяльності та діяльності недержавних пенсійних фондів, які обслуговують. Звітність подається до органів статистики,  до податкових органів та безпосередньо до  регулятора – Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.


Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено створення «Єдиного вікна» для подання фінансової звітності та консолідованої  фінансової звітності за міжнародними стандартами, які складаються на підставі таксономії за міжнародними стандартами у форматі XBRL та подаються до центру збору цієї звітності - НКЦПФР.


Таким чином, передбачалось, що суб’єкти, які обрали для себе подання звітності на підставі таксономії за міжнародними стандартами у форматі XBRL, будуть подавати один пакет звітності в «Єдине вікно». А всі державні органи, зацікавлені в отриманні цієї звітності, будуть також користуватись Єдиним вікном, та переглядати необхідну звітність.


При цьому, міністерства та інші центральні органи виконавчої мали  переглянути та скасувати ті нормативно-правові акти, що суперечать Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та скасувати необхідність подання  звітності, що дублюється.


Проте, органами статистики, ДПС, НБУ, НКЦПФР не було внесено змін до відповідних нормативно-правових актів, і всі вони продовжують кожен окремо збирати фінансову звітність згідно з вимогами своїх внутрішніх документів у різні строки, а отже маємо на практиці не скорочення кількості звітності, що надається до державних органів, а її збільшення.  

 
Підсумовуючи сказане, УААПФ закликає Міністерство економіки України посприяти реальному (а не на папері) створенню «Єдиного вікна», яке допоможе запобігти дублюванню звітних форм суб’єктами господарювання у різні державні органи та дасть змогу користуватись цією звітністю державним органам та всім зацікавленим особам за потреби.

   
Детально з листом УААПФ до Міністерства економіки України можна ознайомитись за посиланням

 
© 2007